מהו דגם סטריפים?

כמו כל תעשייה ותחום, גם בתחום זה נוצרה שפה משותפת עם עולם מושגים יחודי. השימוש במושג סטריפים מקורו בתיאור של רצועות אלומיניום המוצבות במאונך ויוצרות את העיצוב והדגם באמצעות קצב ההופעה שלהם יחד עם הרווח שנוצר בתכנון מוקדם בניהם – רק יחד נוצר לנו עיצוב כזה או אחר.

דגם סטריפים, ישנן דרכים שונות ליצירת סטריפים, בניהן כיפוף פחי אלומיניום למידת הגובה הרצויה. שיטה זו מורכבת ודורשת מכונות כיפוף עם מגבלות רבות. חסרון בולט נוסף הוא הגימור של הכיפוף אשר אינו מגיע לזווית ישרה חדה אלא שומר על עגלגלות הפינה שיוצר תחושה של גימור לא שלם.

שיטה נוספת היא באמצעות פחים מכופפים מראש אשר נחתכים למידת האורך הרצויה. פה נקבל זוויות חדות ומראה שלם. החסרון של שתי שיטות אלו, הוא העובדה שהעיצוב והגימור השלמים, רלוונטיים רק כלפי חוץ. כלומר רק הצד החיצוני של הבית או הגדר “זוכה” לראות את הגדר או השער באופן מלא. מי שצופה בגדר מצידה הפנימית, רואה את הגב של הכיפוף ופאה חסרה.

שיטה שלישית שעונה על בעיה זו, היא שימוש בפרופילים סגורים כלומר נניח וגובה הסטריפ הוא 100 מ”מ. אזי נקבל פרופיל 100 מ”מ/עומק 20 מ”מ. כך נקבל חזית מוגמרת משני צידי הגדר.

 

חברת טופדור ייצור והתקנת שערים, גדרות, פרגולות וכל מה שצריך לבית.

התקשרו עכשיו טלפון: 1700-701-791